Doğru Müşterileri Bulup Kaygı ve Stres Yaşamadan Nasıl Danışmanlık Gelirini Arttırabilirsin?

📹 Canlı Online Masterclass
Yeni tarih belirleniyor…

Tüm dijital pazarlama danışmanlarının ortak bir derdi vardır: ”Doğru Müşteri”. Eğer kendin için şimdiye kadar bu tanımı netleştirmediysen sürekli olarak uğraştığın problemler bellidir.

Bunlar zamansız müşteri mesajları, kısa süreli çalıştığın ama mutlu etmediğin müşteriler, yeni müşteriyi nasıl bulacağım kaygısı, elimdeki müşterileri kaybedersem nakit akışım çok düşer stresi…

Hatta ”doğru müşteriyi” net olarak tanımlamadığın için belki de hiç bir zaman çalışmaman gereken insanlarla iş yürütmek zorunda kalırsın. Bu da hayatındaki kaygı ve stresi en üst düzeye çıkarır.

Her ne olursa olsun yeni ve doğru müşteri arayışına devam etmek zorundasın ve nakit akışın kesilmemeli. Bunun için soğuk aramalar yapabilirsin, DM’den potansiyel müşterilerine yazabilirsin ya da onlarla yüzyüze görüşebilirsin.

Yeni müşteriyle görüşme süreci heyecanlıdır, ancak çoğu zaman içinde bir kaygı barındırır. Adını koyamadığın ama projenin başlamasıyla beraber seni saran bir kaygı… Acaba bu müşteri de şu bir türlü anlaşamadığım müşteri gibi bana stres kaynağı mı olacak?

Yani tüm dijital pazarlama danışmanlarının ortak derdi, “doğru müşteri”yi tanımlamamış olmanın getirdiği sorunlardır.

Bu belirsizlikler, hem sezgisel olarak hareket etmenin hem de müşteri ile yaşanan süreçlerin senin üzerine yüklediği bir yük olarak kalır ve onları netleştirmek, kaygı ve stres yaşamadan gelirlerini artırmak için şarttır.

Doğru müşterileri bulmak için:

Şimdi Kayıt Ol ⌲

📹 Canlı Online Masterclass

Doğru Müşterilerin Memnuniyetleri

Müşteri bulma konusunda uyguladığımız sistemin bize kazandırdığı müşterilerimiz ve yorumları

”Funnel Kafası ekibi ne yaptığını çok iyi biliyor, sizi dinliyor ve hedefinizi analiz ediyor. En iyi funnel çözümlerini sunup, aynı zamanda bu süreci güvenle yürütüyorlar. Onlar harika bir danışman, koç ve pazarlamacı…

Barış Kılıçarslan – Uluslararası Eğitmen/Yazar

”Funnel Kafası ile çalışmaya başlamadan önce, internette herhangi bir ürün/hizmetimizi satmakta zorlanıyorduk. Markamızı bir yıl içinde 0’dan 1 Milyon TL ciroya çıkardılar. Ekibin bir numaralı önceliğinin taleplerinizi karşılamak ve üstün müşteri memnuniyeti sağlamak olduğunu güvenle söyleyebiliriz.”

Ali İhsan Burak/Hilal Çay Başgelmez – K4English Kurucuları

”Çok kaliteli ve kapsamlı bir çözüm üretiyorsunuz. Sürekli araştırma içinde bilgiyi harmanlamanız çok etkileyici. Sadece fikir sunmuyorsunuz, aynı zamanda bu işin içindesiniz. Bilgi ve tecrübeyi sentezleyerek kullanıp verim almanız ve bununla da para kazanmanız hem güven verici hem de etkileyici.”

Rüstem Temriyev / Eğitmen ve Bilgi Girişimcisi

Doğru Müşteriye Ulaşma Serüvenimiz

Dikili’de çektiğimiz podcast bölümünden bir kare

2019 yıllarının başlarıydı. Henüz Funnel Kafası’nı kurmamıştık. İkimiz de benzer yöntemlerle müşteri bulmaya çalışıyorduk. Hasan güçlü olan tarafını kullanıyor ve insanlarla telefonda konuşuyordu. Emre ise 100’dan fazla işletmeye içerisinde onlara ait yapılacakların olduğu bir zihin haritasıyla mail atıyordu.

Bir müşteriyle görüşme adına mail, DM, telefon ya da yüzyüze gibi tüm olasılıkları denemiş ve hepsinde yaşanabilecek bir çok farklı duruma şahit olmuştuk.

Hakettiği saygıyı görememek, dayatılan ağır sözleşmeler, zamanında ödenmeyen hizmet bedelleri, sana ait olmayan sorumlulukların üzerine yüklenmesi, iş kapsamı dışında ücretsiz yapılması istenen hizmetler, saat gözetmeksizin atılan mesajlar ya da gelen aramalar…

Yaşadığımız sayısız tecrübeden sonra kurduğumuz sistem kendimizden emin, kaygı ve stresten uzak bir hayat sürmemizi sağlıyordu. Bunun en önemli sebebi ”doğru müşteri” tanımını net olarak ortaya koymamızdı.

Artık bu durumları yaşamamak için:

Şimdi Kayıt Ol ⌲

📹 Canlı Online Masterclass

Bu sayfa Funnel Kafası tarzıyla ücretli bir masterclass’a davettir. Her basamağı bir öğrenme ve değer olarak gördüğümüz için seni sıradan bir yolla davet edemezdik. 🙂

Öncelikle bir konuda anlaşalım. Dijital pazarlama danışmanı olarak şu sorulara muhakkak cevap vermen gerekir:

 • Neden Dijital Pazarlama Danışmanlığı Yapıyorsun?
 • Neden Doğru Müşteriyi Bulmalısın?
 • Hangi Tip Müşteriyle Çalışmak İstiyorsun?

Neden Dijital Pazarlama Danışmanlığı Yapıyorsun?

Piyasada gördüğün bir çok kişi sana danışmanlık yap, lokasyondan bağımsız çalış, dilediğin yerden dilediğin şekilde kazan diyor olabilir. Peki kazanayım, ama neden bu işi yapayım? Eğer bu zamana kadar kendine bu soruyu sormadıysan bu işi sürdürülebilir kılman çok zor olacaktır.

Genellikle işlere başlarken ”nasıl” sorusunu sorarız. Oysa ”neden” sorusunu sorarak başlamamız gerekir. ”Neden bu iştesin?”, ”Neden dijital pazarlama?”, ”Neden danışmanlık?” gibi sorular seni amacına götürecek ve yol boyunca rehberin olacaktır.

Müşteri seçerken, anlaşma yaparken, işi ya da ekibi büyütürken tüm basamaklar en nihayetinde gidip neden sorularının cevaplarına dayanacaktır.

Ortada bir neden yoksa doğru müşteriyi bulmaya ve danışmanlığı sürdürülebilir kılmaya dair motivasyonun yok demektir.

Neden Doğru Müşteri Bulmalısın?

Danışmanlık, zamanını ve bilgini takas ettiğiniz bir iş modeli. Bu modelde sen sürekli yeteneklerini geliştirmeli ve müşterilerine değer katmalısın. Bunun için daha az stresli ve kendine zaman ayırabildiğin bir yaşam tarzı şarttır.

Bu sebeple sadece kazanılacak para için birileriyle çalışmak günü kurtarmak harici tercih edilmesini önerdiğimiz bir metod değildir. Çünkü bir müşteriyle çalışmaya başladığınızda aslında onunla bir ilişki başlatmış oluyorsunuz.

Danışmanlığın kadın-erkek ilişkisinden çok farkı yoktur. Bu da demek oluyor ki, herkes senin müşterin olamaz ve olmamalı.

Eğer kaygı ve stresten uzak günler ve daha fazla gelir elde etmek istiyorsan ”filtre”lerin olmak zorunda. İşte bu filtreler sana ”doğru müşteriyi” getirecektir.

Masterclass’da 3 ayrı konuda 10’dan fazla filtre paylaşacağız. Biz bu filtreleri uygulayarak kaygısız ve stresten uzak bir doğru müşteri akışı elde ettik. Eğer senin de ihtiyacın varsa, eğitime bekliyoruz.

Funnel Kafası Danışmanlık Müşteri Akışı

Hangi Tip Müşteriyle Çalışmak İstiyorsun?

Önünüze gelen herkesi arayamaz ve önünüze gelen her müşteriyle çalışamazsın.

”En iyi şirketler kazandıktan sonra müşterilerini umursayanlar değil, müşterilerini umursayarak kazananlardır.”

Eğer müşterilerinle kalıcı bir bağ kurmak ve gelirlerini artırmak istiyorsan kriterlerin olmak zorunda. Bu ne demek?

Bizim süreç boyunca baktığımız kriterler başlıca şunlardır:

 • Potansiyel müşterinin zihin yapısı bizimle benzer mi?
 • Beklentileri ve bizim yapabileceklerimiz uyuşuyor mu?
 • Bu işi başarılı kılacak kaynakları(ekip, para, adanmışlık vb.) bize sağlayabilecekler mi?

Eğer bu adımlarda henüz hiçbir kriter belirlemediysen bu masterclass’a katılmak senin için biçilmiş bir kaftan olabilir.

Şimdi Kayıt Ol ⌲

📹 Canlı Online Masterclass

Neden Bu Masterclass’a Katılmalısın?

Herkes danışmanlık yapabilir. Gider 1-2 tane kurs alır. Bir isim belirler, teklifini oluşturur ve sonra piyasaya çıkar. Hepimizin bildiği gibi bunda bir kısıt yok. Ama bu işe başlayan önemli bir çoğunluk da piyasadan silinir.

Çünkü iş danışmanlığı kaygı ve stresten uzak şekilde sürdürmeye geldiğinde insanlar gerçeklerle yüzleşir. Karşılaştığın zorluklar ve müşteriyle yaşadığın problemler, doğru müşterilerle çalışıp çalışmadığına dair çok önemli testlerdir.

Biliyoruz… Kendi alanınla ilgili bilgi seviyeni en üst düzeyde tuttuğunda danışmanlık işinin sorunsuz yürüteceğini düşünmek istiyorsun.

Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi doğru müşteriyi bulacak sistemi kurmazsan danışmanlık işini hem sürdüremezsin hem de kişisel hayatında anksiyetelerle boğuşursun.

Düzenli müşteri bulmak için yapman gerekenlerden bahsediyoruz. Müşteriyi beklentilerini yöneterek içeri aldığınız ve daha ilk andan etkilediğiniz bir sistemden bahsediyoruz. İstikrarlı bir şekilde sonuçlar aldığın ve bunları doğru şekilde aktardığın bir sistemden bahsediyoruz. Kendin ve ailenle kafan rahat bir şekilde vakit geçirmeni sağlayacak bir sistemden bahsediyoruz.

Çünkü yetenekler değil sistemler kazandırır.

Bu masterclass’da doğru müşteriyi bulmak adına nasıl bir sistem kurman gerektiğini:

 1. Sahip olman gereken zihin yapısı
 2. Seni yolda tutacak yetenekler
 3. Bunları en iyi şekilde gösterebileceğin araçlar olarak 3 basamakta anlatacağız.

Buraya kadar geldiysen seni tebrik ediyoruz. Çünkü danışmanlıkta yaşadığı problemleri çözecek farkındalığa sahipsin.

Canlı Online Masterclass’da Seni Neler Bekliyor?

 1. Senin için ”doğru müşteri” tanımının ne olduğunu
 2. Doğru müşteriyi nasıl bulacağını
 3. Müşteriyle görüşme öncesi, esnası ve sonrasını nasıl tasarlayacağını
 4. Doğru müşteriyle danışmanlık gelirlerini nasıl artıracağını öğreneceksin.
 5. Öğrendiklerini Zoom’da grup odalarına giderek uygulamayla pekiştireceksin.
 6. Bonus: Soru-Cevap seansıyla aklındaki tüm soruları sorabileceksin.

Doğru müşteriyi bulma masterclass’ı 3 saatlik canlı ve interaktif olarak gerçekleşecek bir eğitimdir. Bunu yaygın adıyla Masterclass olarak da düşünebilirsiniz.

Amacımız doğru müşteriyi bulmak için kullanabileceğin bir sistem sunmak. Bu masterclass’da:

Her zaman olduğu gibi açık ve dürüst olacağız. Bu masterclass zamanla olgunlanmış, tecrübeyle harmanlaşmış ve ilkelere dayalı sistemimizi anlattığımız bir eğitim. Eğer kendinizi tanımak, işinizi sürdürülebilir kılmak ve deneyimden öğrenmek sizin için zor geliyorsa katılmamanızı tavsiye ederiz.

Masterclass’a Şimdi Kayıt Ol

Masterclass Tarihi: Yeni tarih belirleniyor…

 

Masterclass Basic

$49

 • Doğru Müşteri Tanımı (Uygulama: Filtre Belirleme)
 • Doğru Müşteriyi Nasıl Bulursun?
 • Müşteriyle Görüşme Öncesi ve Esnasını Nasıl Tasarlarsın?
 • Doğru Müşteri Danışmanlık Gelirinizi Nasıl Artırır?
 • Zoom Odalarda Uygulamalı Atölye Çalışması
 • Soru-Cevap Seansı
 • Kayıtlara 1 Hafta Süreyle Erişim
 • Kişiye Özel 1 Saat 1:1 Danışmanlık Seansı

Yerini Ayırt! ⌲ 

Alımlar kapalı.

Masterclass Premium

$99

 • Doğru Müşteri Tanımı (Uygulama: Filtre Belirleme)
 • Doğru Müşteriyi Nasıl Bulursun?
 • Müşteriyle Görüşme Öncesi ve Esnasını Nasıl Tasarlarsın?
 • Doğru Müşteri Danışmanlık Gelirinizi Nasıl Artırır?
 • Zoom Odalarda Uygulamalı Atölye Çalışması
 • Soru-Cevap Seansı
 • Eğitim Kayıtlarına Sınırsız Erişim
 • Kişiye Özel 1 Saat 1:1 Danışmanlık Seansı

Yerini Ayırt! ⌲ 

Alımlar kapalı.

** Masterclass konusunda hala karar veremediysen buraya tıklayarak bize mail yoluyla ulaşabilir ve dilediğin soruları sorabilirsin.

Funnel Kafası’nın Ürettiği Değerlere Gelen Bazı Yorumlar

 

İskender Şafak – Think Ander Kurucu Ortağı
Burak Seyman – Optimazon & LearnBuildSell Kurucusu
Melike Yavuz – İngilizce Öğretmeni ve Girişimci
Fikret Tozak – WP Okulu Kurucusu
Gürkan Ordueri – Fellow Lemon & Arspar Kurucusu
Oğuzhan Sandıkçı – Dijital Pazarlama/Wordpress

Fatih Bey – Mail Bülteni Abonesi

Yusuf Dilber – Prensipler Kurucu Ortağı

Dijital pazarlama danışmanı olarak doğru müşteriyi bulmak için masterclass’a katıl:

Şimdi Kayıt Ol ⌲

📹 Canlı Online Masterclass

— Emre Doganer & Hasan Bölükbas

Emre DoğanerHasan Bölükbaş

P.S. Funnel Kafası olarak meselenin sürekli ve zorla insanlara bir şeyler satmak olmadığını biliyoruz. Eğer gerçekten karşı tarafı umursuyorsanız bunu her adımda göstermeli ve onlara hissettirmelisiniz. Bunun için bu sayfa bir satış sayfası olarak adlandırılsa da hatta funnel adına başka sayfaya link vermenin dikkat dağıtıcı olduğu söylense de aşağıya sizin için bu konuda daha önce ürettiğimiz içerikleri ekliyoruz. Katkısı bol olsun 🙂

[1] Funnel Kafası Podcast Danışmanlar için Müşteri Bulma Yöntemleri 1. Bölüm (link)

[2] Funnel Kafası Podcast Danışmanlar için Müşteri Bulma Yöntemleri 2. Bölüm (link)

[3] Funnel Kafası Podcast Danışmanlar için Müşteri Bulma Yöntemleri 3. Bölüm (link)

[4] Funnel Kafası Podcast Danışmanlar için Müşteri Bulma Yöntemleri 4. Bölüm (link)

[5] Funnel Kafası Podcast Danışmanlar için Müşteri Bulma Yöntemleri 5. Bölüm (link)

[6] Funnel Kafası Podcast Danışmanlar için Müşteri Bulma Yöntemleri 6. Bölüm (link)

[7] Funnel Kafası Podcast Danışmanlık Vereceğin Firma Sana Uygun mu? (link)