Funnel Kafası’nda Kullandığımız Araçlar & Servisler

Funnel Kafası olarak yürüttüğümüz tüm işlerde öncelikle iş akışlarını ve sonra da bu yapıya hizmet edecek zamansız araçları kullanmaya gayret ediyoruz. İş ile ilgili farklı alanlarda yüzlerce araç deneyen bir ekip olarak sevdiğimiz ve kullanmaya devam ettiğimiz araç ve hizmetleri detaylarıyla sizinle paylaşmak istedik.

Emre’nin sayısız araç denediğini ve herhangi bir alanla ilgili size sunabileceği birden fazla önerisi olduğunu onu takip ediyorsanız ya da tanıyorsanız bilirsiniz.

Kullandığımız araçlar ve hizmetler hem bize sıklıkla sorulan hem de insanlar tarafından çok önemsenen bir konu. Bu noktaya da yine Funnel Kafası mantalitesiyle bakıp olabildiğince yalın bir yapı kullanmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.

Şimdi gelelim konumuza. FK’da hangi araç ve hizmetleri kullanıyoruz:

Email Servis Sağlayıcı ve Bülten

  • Converkit: CEO’su Nathan Bary’i, ekibi, şirketi ve ürünü seviyoruz. Özellikle SAAS ve eğitim müşterilerimizde sorunsuz kullanıyoruz. Bir çok mail sistemini denedik. Kampanya, otomasyon, temalar ve arayüz açısından kullanıcı deneyimini en sevdiğimiz kesinlikle bu yazılım.
  • Beehiiv: Her işte başlangıçta sürtünmeyi azaltmanın önemli olduğunu çoğu kez tecrübe ettik ve anlatıyoruz. Bir bülten çıkarmak istiyorsanız ve 2500 aboneye kadar ücretsiz yürütecekseniz buradan başlamak iyi olabilir.

Ekip ve Müşteri Yönetimi

Güvenlik

  • 1Password: Emre
  • Aklında & Bir yerlerde: Hasan 🙂

Emre: Evet Hasan’ın herhangi bir araç kullanmadan şifreleri nasıl güvende tuttuğunu anlamışsınızdır. Bana güveniyor 🙂

Analitik/Takip

Ödeme Sistemleri

  • Stripe: Amerika şirketimiz ve bilgi girişimlerimiz için
  • Iyzico: Türkiye ödemeleri ve Stripe hatalı ödemeler için yedek plan

Not Tutma Sistemlerimiz (Kişisel Bilgi Yönetimi)

Emre: Not tutma konusunda uzun süredir takıntılı biri olarak bir çok uygulamayı denedim ve her fırsatta herkese de faydalarını anlatmaya çalışıyorum. Tüm gün açık tuttuğum bu uygulamalar bana değerli fikirleri biriktirme, organize etme, daha iyi düşünme ve bir çıktı ortaya koyma anlamında çok yardımcı oluyor.

Hasan: Ben uzun süredir Evernote kullanıcısıyım. Emre abimin kanıma girmesiyle ikinci beyin uygulamalarını rutinime dahil etmeye çalışıyorum.

Bunun haricinde kullandığımız sayısız araç olsa da burası kısa bir özet şeklinde oldu. Sormak ya da söylemek istediğiniz bir şey olursa bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

— Emre & Hasan ”Tool Kafası”